Ottelutuloksia 2010

11.12.2010 - Chitalada, Tampere (salikisat)

3x2min
-57kg Jussi Häkkinen, Chitalada 3-0 Timmy Dahlbeck, Ruotsi
-67kg Jenna Roivas, GB Gym 0-3 Piia Bister, Ntbc
-81kg Mikko Bäck, Vaasa 3-0 Oskari Westerlund, HTBC
-81kg Jussi Saarela, Sisu Gym 0-3 Greger Strand, Vaasa
-86kg Oliver Parviste, Hyvinkää 2-1 Aldo Reinla, CAF
-91kg Matti Väisänen, HTBC 2-1 Jarno Laitinen, CAF

4x2min
-54kg Marjo Rautanen, Chitalada 3-0 Mia Pohtala, HTBC
-71kg Riku Salmela, Chitalada 2-1 Reber Alwand, Ruotsi
-71kg Jeremia Kunnari, HTBC - Jari Mustakallio, TreTBC TKO2
-75kg Mikko Pasanen, Chitalada 3-0 Joonas Palmgren, KOTR
+91kg Aki Kulmala, HTBC 1-2 Harri Haavisto, Sisu Gym

5x2min
-75kg Teemu Hellevaara, Chitalada 3-0 Osmo Timonen, KOTR

-75kg Janne Ollonen, Chitalada 3-0 Pekka Österberg, Vaasa

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


04.12.2010 - Porvoo, Kokonhalli (nuorten SM-finaali)

Nuorten SM-finaalit
-60kg Riku Mikkonen, PvTBC - Jimi Bergskaug, TTBC WO (Bergskaug ei loukkaantumisen takia pystynyt ottelemaan)
-63,5kg Elias Granath, TTBC 1-2 Joonas Kähkönen, CAF
-67kg Ossi Kokkoniemi, LTBC 3-0 Aleksi Matikainen, Chitalada
-71kg Eemeli Kivistö PvTBC 0-3 Jussi Santalahti, TTBC
-75kg Joni Muttilainen PvTBC 3-0 Sampo Pesonen, LTBC
 
Nuorten SM-mitalistit 2010
-60kg Riku Mikkonen PvTBC, Jim Bergskaug TTBC.
-63,5kg Joonas Kähkönen CAF, Elias Granath TTBC.
-67kg Ossi Kokkoniemi LTBC, Aleksi Matikainen Chitalada, Jesse Vuoksenturja PvTBC ja Pok Jääskeläinen HTBC.
-71kg Jussi Santalahti TTBC, Eemeli Kivistö PvTBC, Mauno Santalo OTBC ja Jesse Pöntisenaho KTB.
-75kg Joni Muttilainen PvTBC, Sampo Pesonen LTBC.


04.12.2010 - Battle of Porvoo -otteluilta

5x3min
-63,5kg Jaakko Dahlbacka, PvTBC - Egor Avdejev, Venäjä TKO4
-63,5 kg Kari Viinikainen, PvTBC 3-0 Samphan Promsi, Ruotsi

5x2min
-60 kg Gia Winberg, PvTBC 0-3 Mikaela Melante, Ruotsi

4x2min
-81 kg Olli Leppänen, HTBC 0-3 Daniel Forsberg, TTBC


(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


07.11.2010 - Suomi vs. Pietari

4x2min

51kg (junior)
 Tessa Kakkonen 1-2 Serova Jelena (с\к Патроит)


67kg (junior) Ossi Kokkoniemi - Mihail Ablov - 1994 г.р., .(с\к Бангкок СПб) TKO 4 Erässä. (Ossin polvi, päähään)


91kg Juho Ohtonen 1-2 Urmanov Kiril (с\к Тайфун)
75kg
 Timur Melikidze 0-3 Kosovan Aleksey (Политехник)
60kg Jani Ikävalko - Buhvalov Jurij (с \к Патриот) TKO (Jurin polvi, vatsaan)



5x3min
69kg prо Antero Hynynen - Малиновский О. Malinovskij с\к, TKO. (Kaksi haavaa otsaan, Anteron kyynerpäästä)


63.5kg Jaakko Dhalbacka 2-1 Baturin Sergry (с\к Академия муай тай)

4x2min
60kg Gia Winberg 0-3 Djazkova Natalia с\к Fighter Gum

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


08.11.2010 - Lahti Thaiboxing Club (salikisat ja nuorten SM-karsinta)

3x2min
-60 kg Jussi Häkkinen, CHTRE - Jimi Bergskaug, TuTBC TASAN

+91 kg Tomi Satta, KOTR 2-1 Harri Haavisto, SISU

-75 kg Jussi Santalahti, TuTBC - Tuomas Burakowski, HTBC (tasoitusottelu TASAN)

-81 kg Antti Multanen, NTBC 0-3 Oskari Westerlund, HTBC

-67 kg Johan Lahti, GBGYM 3-0 Khizer Khan, TuTBC

-63,5 kg Meri Kajas, HTBC 0-3 Mari Hiltunen, CHTRE

-51 kg Heidi Vuoma, OTBC 0-3 Tessa Kakkonen, LTBC



4x2min

-67 kg Mauno Kopsa, NTBC 1-2 Peter Sazonov, GBGYM



3x2min

-91 kg Juho Ohtonen, LTBC 3-0
 Tomi Satta, KOTR
-67 kg Elias Granath, TuTBC - Ossi Kokkonniemi, LTBC (tasoitusottelu TASAN)

-67 kg Aleksi Matikainen, CHTRE 3-0 Joonas Kähkönen, CAF



NUORTEN SM-KARSINTA


-67 kg A Lohko Jesse Vuoksenturja, PvTBC 3-0 Joona Oikarainen, KTB

A Lohkosta suoraan jatkoon Turkuun Aleksi Matikainen, CHTRE

-67 kg B Lohko Pok Jääskeläinen, HTBC 3-0 Khizer Khan, TuTBC

B Lohkosta suoraan jatkoon Turkuun Ossi Kokkonniemi, LTBC

-71 kg A Lohko Emmeli Kivistö, PvTBC 3-0 Jesse Pöntisenaho, KTB

-71 kg B Lohko Pyry Savioja, LTBC 0-3 Jussi Santalahti, TuTBC
B Lohkosta suoraan jatkoon Turkuun Mano Santalo, OTBC

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


16.12.2010 - Jyväskylä Thaiboxing Club (Jyväskylä Muaythai 10v juhlakilpailut)

3x2min
-75 kg Pyry Savioja, LTBC 0-3 Juhana Leinonen, JTBC
-71 kg Alex Grahn, Ruotsi 3-0 Tuomas Ripatti, JTBC


4x2min
-75 kg Jari Mustakallio, TreTBC - Renne Haveri-Heikkilä TKO1 (loukkaantuminen)

-51 kg Johanna Engström, Ruotsi 3-0 Tessa Kakkonen, LTBC

-63,5 kg Terhi Laiho, PoriTBC 0-3 Essi Riihimäki, JTBC


5x2min
-54 kg Jessica Isaksson, Ruotsi 3-0 Kaisa Kokko, JTBC

-63,5 kg Charlie Janze, Ruotsi 0-3 Mikko Karjalainen, JTBC

-60 kg Mikko Blom, HTBC - Minh Le, JTBC TKO3 (alapotku)
-81 kg Petter Wallin, Ruotsi 0-3 Sami Junikka, JTBC

-67 kg Fredrik Björnander, Ruotsi 1-2 Jaakko Kekarainen, JTBC


(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


25.09.2010 - Helsinki Thaiboxing Club (salikisat)

3x2min
-51 kg Roosa Moisio 0-3 Anni Simonen
-57 kg Niina Ruponen 2-1 Heidi Vuoma

-67 kg Jenna Roivas 0-3 Piia Bister
-75 kg Hanna Suonurmi 0-3 Edla Niemi

-57 kg Petri Martikainen 1-2 Aleksi Kivistö
-60 kg Riku Mikkonen 0-3 Kristian Katajamäki
-67 kg Juho Mutta 0-3 Joonas Kähkönen

4x2min
-67 kg Mauno Kopsa - Pok ratkaisematon

-67 kg Pekka Vesanen 0-3 Jari Ollonen
-71 kg Jari Mustakallio 3-0 Lauri Lounuansuu

-81 kg Jarno Tikkanen 3-0 Tony Blomster
-81 kg Oskari Westerlund - Eero Tertsunen ratkaisematon

-91 kg Nick Sjövall 0-3 Antti Multanen
-75 kg Joni Muttilainen 3-0 Mikko Hakkarainen
+91 kg Harri Haavisto 3-0 Marko Assinen

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


11.09.2010 - Combat Academy of Finland (salikisat)

3x2min
-54 kg Aino Tuominen, CAF 0-3 Mia Pohtola, HTBC

-67 kg Joonas Kähkönen, CAF 3-0 Surachai "Pok" Sosom, HTBC
-81 kg Tony Koivula, CAF 0-3 Eero Tertsunen, GB-Gym
-91 kg Aldo Reinla, CAF 1-2 Juho Ohtonen, LTBC

4x2min
-54 kg Aino Tuominen, CAF 0-3 Tessa Kakkonen, LTBC


3x2min
-63,5 kg Joonas Kähkönen, CAF 3-0 Riku Mikkonen, Pv TBC


PM-karsinta 4x2min
-81 kg Jani Virtanen, CAF 0-3 Panu Korpivaara, HTBC

4x2min
-75 kg Matias Kallio, HTBC 1-2 Osmo Timonen, KOTR


(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


28.08.2010 - GB-gym, Helsinki (salikisat ja PM-karsinta)

3x2min
-65 kg Maria Mappes, OTBC - Meri Kajas, HTBC 0-3

-57 kg Mia Pohtola, HTBC - Heidi Vuoma, OTBC 3-0

+91 kg Juho Ohtonen, LTBC - Tomi Sirkiä, HTBC 3-0

-63,5 kg Ossi Kokkoniemi, LTBC (jun) - Jesse Vuoksenturja (jun), PvTBC 2-1



PM-näyttöottelu 4x2min
-63,5 kg Mari Hiltunen, Chitalada - Gia Winberg, PvTBC 0-3

3x2min

-81 kg Eero Tertsunen, GB Gym - Henri Huttunen, HTBC 3-0

-63,5 kg Timo Venäläinen, LTBC - Aleksi Matikainen, Chitalada 2-1



PM-karsintaottelu 4x2min
-57 kg Minh Le, JTBC - Jani Ikävalko, OTBC 3-0

4x2min

-75 kg Timur Melikidze, LTBC - Matias Kallio, HTBC 3-0



PM-karsintaottelu 4x2min
-63,5 kg Terhi Laiho, PoTBC - Piia Tantarinmäki, HTBC 1-2

3x2min

-81 kg Silver Sirel, HTBC - Juhani Leinonen, JTBC 3-0

-71 kg Jari Ollonen, HTBC - Mikko Kyytinen, PoTBC 1-2



PM-karsintaottelu 4x2min

-63,5 kg Kari Viinikainen, PvTBC - Jesse Saarinen, Chitalada 2-1

3x2min

-75 kg Samuli Kilponen, JTBC - Mika Lämsä, OTBC 2-1

-54 kg Heidi Vuoma, OTBC - Tessa Kakkonen (jun), LTBC 0-3

+91 kg Ismo Loukusa, GB Gym – Juho Ohtonen, LTBC No Contest (Loukusa loukkasi polvensa ekassa erässä)



PM-karsintaottelu 4x2min

-71 kg Janne Ollonen, Chitalada - Jarkko Kekarainen, JTBC 3-0

3x2min

-81 kg Samuli Närhi (jun), HTBC - Jesse Koivula, PoTBC 3-0

-67 kg Pyry Savioja, LTBC - Pok Jääskeläinen, HTBC Ratkaisematon



PM-karsintaottelu 4x2min

-67 kg Teemu Hellevaara, Chitalada - Antero Hynynen, KOTR 0-3

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


25.05.2010 - Italia, Velletri (EM 2010)

-63.5 kg Jukka Kyynäräinen 0-5 Mahura Maksim
-71 kg Antero Hynynen 5-0 Laszlo Horvath
-67 kg Ali Alkayis 5-0 Teemu Hellevaara
-60 kg Tuija Jyrkkiö 0-5 Madelene Vall
-45 kg Lotta Loikkanen 0-5 Liudmila Chyslova
-48 kg Heli Salapuro 2-3 Saray Medina

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


22.05.2010 - Jyväskylä Thaiboxing Club (salikisat)

-57 kg Kaisa Kokko 3-0 Maija Halonen
-57 kg Kaisa Kokko 3-0 Henna Rinkinen
-63.5 kg Essi Riihimäki 2-1 Hanna Fernelius
-81 kg Osmo Timonen 3-0 Sami Minkkinen
-75 kg Mika Lämsä 0-3 Jari Mustakallio
-67 kg Mauno Kopsa 3-0 Samuli Pitkänen
-60 kg Kristian Katajamäki 3-0 Akseli Koivisto

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)


08.05.2010 - Hyvinkään Shudokan ry (salikisat)

-51 kg Rasmus Rauhamäki 0-3 Jonne Mäkelä
-67 kg Joakim Vilkman 1-2 Mikko Kyytinen
-67 kg Jenna Roivas 0-3 Essi Riihimäki
-67 kg Markus Kuukka 1-2 Miika Kumpulainen
-75 kg Jukka-Pekka Lehto 0-3 Jani Majander
-75 kg Janne Ollonen 2-1 Ali Taimouri
-60 kg Gia Winberg 0-3 Tuija Jyrkkiö
-63.5 kg Mari Hiltunen 3-0 Terhi Laiho
-57 kg Lee Van Minh 0-3 Jere Flinkman
-51 kg Niina Ruponen 2-1 Tessa Kakkonen
-63.5 kg Emma Nevalainen 2-1 Annukka Nevalainen
-81 kg Arttu Salminen 2-1 Jarno Laitinen
-67 kg Pekka Vesanen 0-3 Pyry Savioja
-75 kg Joni Muttilainen 3-0 Sampo Pesonen
-63.5 kg Aleksi Matikainen 0-3 Antti Weckström
-67 kg Ossi Kokkoniemi 2-1 Eemeli Kivistö
-51 kg Eeva Kaunisto 0-3 Tessa Kakkonen
-60 kg Mikko Blom 1-2 Jani Ikävalko
-51 kg Marjo Rautanen 3-0 Nelly Salminen

(lähde: Suomen Muay Thai-liitto ry)